Studio Tapbots wydało właśnie darmową aktualizację swojego popularnego klienta Twittera dla iOS - Tweetbota - do wersji piątej. Przynosi ona przede wszystkim zmiany w interfejsie i ikonografii tego programu.

Tweetbot 5 dla iOS oferuje teraz specjalny ciemny tryb dla ekranów OLED, w którym tło linii czasu jest całkowicie czarne. Program wspiera teraz także odtwarzanie wideo bezpośrednio na linii czasu, tak jak ma to miejsce w oficjalnym kliencie Twittera dla iOS.

Osobiście przyjmuję te zmiany z dużym zadowoleniem. Ciemny tryb na ekranie iPhone'a XS Max jest bardzo wygodnym, podobnie jak automatyczne odtwarzanie multimediów. Nie muszę teraz stukać w wybranego tweeta by je odtworzyć.

To jednak nie wszystkie nowości. Tweetbot 5 oferuje także nowy wygląd profili użytkowników i powiadomień o statusie danego tweeta. Dodano także wibracje za pomocą silniczka haptycznego.

Użytkownicy mogą teraz dodawać do swoich tweetów nie tylko wideo i statyczne obrazki ale i animowane GIFY-y. Co więcej, mogą oni teraz dodawać do nich stosowny opis dla osób niedowidzących i niewidomych. Przyczepię się tutaj tylko do tego, że w widoku dodawania opisu Tweetbot 5 wyświetla jasną klawiaturę, co jest niezbyt przyjemne dla oczu. Mam nadzieję, że programiści z TapBots szybko to poprawią.

Przypominam, że aktualizacja jest darmowa dla użytkowników Tweetbota 4 dla iOS.

Tweetbot 5 w App Store dostępny jest w cenie 23,99 zł.