Serwisant mieszkający w Wiedniu postanowił zamknąć swój biznes i pozbyć się 1100 komputerów Mac. Jak donosi Reuters to najprawdopodobniej największa tego typu kolekcja na świecie.

Roland Borsky na co dzień zajmował się naprawianiem komputerów. W latach 80 zaczął pracować dla firmy, która naprawiała komputery Apple w Wiedniu. Od 1980 roku jego kolekcja urosła do 1100 komputerów. Borsky stwierdza, że ma on więcej sprzętów od Apple niż znajduje się obecnie w Apple Muzeum w Pradze. To najprawdopodobniej największa prywatna kolekcja na świecie.

Apple na początku roku otworzyło swój sklep w Wiedniu, gdzie aktualnie odbywa się większość napraw. Roland Borsky tym samym nie ma już tyle pracy, co dawniej, dlatego postanowił zamknąć swój biznes.

Niesamowity zbiór Maców został wyceniony na kwotę 20-30 tys. euro. Serwisant chciałby, aby nowy właściciel wystawił komputery do pokazania szerokiej publiczności. Jeśli nie znajdzie się potencjalny kupiec, to Borsky będzie zmuszony do zniszczenia kolekcji, ponieważ utrzymanie magazynu jest dla niego zbyt drogie.

Źródło: MacRumors za Reuters