Sygic udostępnił aktualizację swoich map dla iOS 12, która wprowadza wsparcie dla samochodowego systemu CarPlay.

Od teraz osoby, które podłączą swój telefon do CarPlay mogą korzystać z map Sygic, zamiast map Apple. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku dokona tego również AutoMapa.

Potencjalny użytkownik bezpośrednio z poziomu wyświetlacza wbudowanego w deskę rozdzielczą samochodu może skorzystać między innymi z nawigacji w trybie offline, map z budynkami wyświetlanymi w 3D czy asystenta pasa ruchu. Z poziomu aplikacji można wybrać ustawione wcześniej adresy, skorzystać z różnych wariantów podróży. Dodatkowo dzięki wirtualnym przyciskom można poruszać się po mapie.

W celu dodania aplikacji do CarPlay, należy wejść w Ustawienia iOS, Ogólne oraz CarPlay. Następnie należy dotknąć, przytrzymać ikonę Sygic i przeciągnąć ją na czarne polo, wybierając odpowiednie ułożenie.

Należy pamiętać, że nowi użytkownicy mogą skorzystać z siedmiodniowego okresu próbnego, który zapewnia dostęp do największego pakietu. Po zakończeniu aby skorzystać z różnych dodatków, należy wykupić odpowiedni pakiet. Najbogatszy pakiet zawierający mapy Europy oraz Rosji kosztuje 349,99 złotych. Natomiast opłata za cały świat to 379,99 złotych.

Aplikację Car Navigation od Sygic można pobrać za darmo z AppStore.

Również Waze oraz Google dodali swoje nawigacje, z których można korzystać w CarPlay.