Operator PayU poinformował dzisiaj o oficjalnym starcie płatności Apple Pay w tej usłudze.

Big c6bb0991 872b 47fb 968d 463b962e88c3

Obecnie płatność Apple Pay za pośrednictwem PayU dostępna jest w serwisach Siepomaga.pl i RatujemyZwierzaki.pl.

W przesłanej informacji prasowej można przeczytać:

Wprowadzając Apple Pay do naszej oferty  mieliśmy dwa cele. Z jednej strony chodziło o zapewnienie maksymalnej wygody wszystkim użytkownikom końcowym, którzy mają możliwość skorzystania z całego spektrum szybkich i bezpiecznych metod płatności, z drugiej - dostarczenie najnowocześniejszych płatności mobilnych naszym partnerom. Nie mamy wątpliwości, że płatność Apple Pay zostanie bardzo dobrze przyjęta przez konsumentów w Polsce – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Poland Country Manager w PayU.

(...)

Bardzo nas cieszy, że to właśnie na Siepomaga.pl, jako jednym z pierwszych serwisów w Polsce, wdrożyliśmy rozwiązanie Apple Pay. Udostępniamy naszym użytkownikom najnowsze i najbardziej komfortowe rozwiązania płatnicze, a przez to wskazujemy nowe możliwości wspierania potrzebujących. Dzięki takim partnerom, jak PayU, które umożliwiło nam integrację cyfrowego portfela od Apple, jesteśmy jedną z najnowocześniejszych platform crowdfundingowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Kilka dni temu wskaźnik wpłat na Siepomaga przekroczył rekordowe 300 mln zł – mówi Monika Urban, prezes Fundacji Siepomaga.

Pozostaje mieć nadzieję, że wprowadzenie płatności przez Apple Pay za pośrednictwem PayU właśnie w tych serwisach zwiększy wpływy z ich zbiórek charytatywnych.

Źródło: PayU