Steve Jobs stworzył wiele produktów, które zrewolucjonizowały świat. Postanowiłem wybrać 5 najlepszych produktów stworzonych przez Jobsa.

iPhone 4

Prezentacja iPhone’a 4 na zawsze zmieniła rynek technologiczny i tak naprawdę otworzyła nowy rozdział. iPhone 4, mimo że nie był telefonem idealnym to przyciągał doskonałym wzornictwem, dotykowym ekranem Retina, a także dobrze zoptymalizowanym systemem iOS. W 2010 roku 3,5-calowy iPhone był absolutnym hitem, który zapoczątkował wielki „boom” na telefony z logo nadgryzionego jabłka.

iPod

Pierwszy iPod został zaprezentowany 23 października 2001 roku. W dobie odtwarzaczy CD, urządzenie które mogło pomieścić setki cyfrowych utworów było świetnym rozwiązaniem. Dowodem na to są miliony sprzedanych egzemplarzy i cała rzesza osób, która do dzisiaj ma w swoich biurkach starego, dobrego iPoda.

iPad 1-generacji

Pojawienie się iPada w 2010 roku wywołało sporo emocji. Nikt chyba nie spodziewał się, że urządzenie z 9,7-calowym ekranem podbije cały świat. Aktualnie sprzedaż tabletów maleje, jednak nowe iPady wciąż radzą sobie nieźle. Bez wątpienia ten produkt stworzony przez Steve’a Jobsa zmienił sposób w jaki przeglądamy internet, robimy notatki czy oglądamy filmy.

Macintosh

Zaprezentowany w 1984 roku komputer był wyposażony w graficzny interfejs użytkownika, procesor Motorola 68000. a także 128 KB pamięci RAM. Dzisiaj te liczby mogą bawić, jednak wówczas był to prawdziwy przełom. Monitor i jednostka centralna schowane w jednej obudowie stał się szybko prawdziwym hitem. W zyskaniu większej popularności z pewnością pomogła słynna reklama „1984” stworzona przez Ridleya Scotta.

Macbook Air

Gdy Steve Jobs wyciągnął z koperty Macbooka Air cały świat oszalał. Niesamowicie cienki i lekki laptop stał się podstawowym narzędziem pracy wielu osób. Podzespoły komputera często odstawały od produktów konkurencji, jednak to nie przeszkadzało użytkownikom. Od premiery pierwszego Macbooka Air minęło już 10 lat, jednak ten model wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem.