Pierwsza wersja aplikacji touchAble pojawiła się w App Store w 2010 roku i niemal od razu stała się jednym z najpopularniejszych narzędzi służących do sterowania programem Ableton Live za pomocą urządzeń z systemem iOS. Teraz doczekała się ona nowej, odświeżonej i usprawnionej edycji, noszącej nazwę touchAble Pro.

touchAble to rozbudowane narzędzie pozwalające przekształcić iPada lub iPhone'a w bezprzewodowy dotykowy kontroler dla programu Ableton Live, za pomocą którego możemy m.in. odpalać, nagrywać i edytować klipy audio i MIDI, obsługiwać mikser oraz sterować wirtualnymi instrumentami i efektami. Wersja Pro od swojej poprzedniczki różni się przede wszystkim nowym interfejsem użytkownika, oferującym większą swobodę w dostosowywaniu go do własnych potrzeb. Usprawniono w niej też Piano Roll, służący do edycji klipów MIDI, oraz dodano zupełnie nowy edytor klipów audio. Wersja Pro oferuje też wiele pomniejszych usprawnień, takich jak chociażby możliwość zmiany wejść i wyjść kanałów z poziomu aplikacji czy przypisywania poszczególnym projektom określonych ustawień interfejsu.

Aplikacja touchAble Pro jest dostępna do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 139,99 zł. W odróżnieniu od poprzedniej wersji jest to aplikacja uniwersalna, dostępną zarówno dla iPada jak i iPhone'a (w poprzedniej edycji użytkownicy iPhone'a musieli zakupić oddzielnie uproszczoną wersję - touchAble Mini).

Pobierz touchAble Pro


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.