Serwis DxOMark postanowił przetestować aparat iPhone’a XS Max. Najnowszy model uzyskał wynik 105 punktów, co plasuje go w ścisłej czołówce smartfonów fotograficznych.

Testerzy DxOMark postanowili sprawdzić jak iPhone XS Max wypada na tle konkurencyjnych modeli. W sumie wykonano ponad 1500 zdjęć i 2 godziny nagrań wideo w różnych sceneriach, jak i warunkach oświetleniowych. Zdaniem serwisu podwójny 12-megapikselowy aparat iPhone’a XS Max jest jednym z najlepszych, jaki kiedykolwiek był testowany.

W porównaniu do ubiegłorocznego iPhone’a X zmiany są zauważalne. W szczególności widać większą ilość detali, odwzorowanie kolorów, a także szybsze działanie autofocusa. Równie dobrze telefon został oceniony pod kątem nagrywania filmów. W teście fotograficznym uzyskał on wynik 110 punktów, natomiast wideo oceniono na 96 punktów. Ostatecznie iPhone XS Max uzyskał wynik 105 punktów.

Takie wynik okazał się niewystarczający do zajęcia pierwszego miejsca w rankingu smartfonów. Królem fotografii mobilnej wciąż pozostaje Huawei P20 Pro, który w testach uzyskał wynik 109 punktów. Apple mimo wszystko może mieć powody do zadowolenia, bo iPhone XS Max plasuje się na dobrym drugim miejscu. Co ciekawe w pierwszej dziesiątce wciąż można dostrzec iPhone’a X z wynikiem 97 punktów.

Pełną recenzję aparatu nowego iPhone’a możecie przeczytać na stronie DxOMark.

Źródło: 9to5Mac