Serwisanci z serwisu iFixit wzięli na warsztat dwa z trzech dostępnych już modeli tegorocznych iPhone'ów. Konstrukcja nowych smartfonów Apple niewiele różni się od tej znanej z modelu X.

iPhone XS i XS Max charakteryzują się wodoodpornością zgodną z normą IP68, czyli wyższą niż ich poprzednik, ale podczas demontażu nie znaleziono uszczelek, których nie było w poprzedniej generacji.

Co ciekawe, po zdjęciu wyświetlaczy, okazało się, że XS różni się nieco od swojego większego brata. Max wyposażony został w większy moduł Taptic Engine, który odpowiedzialny jest za działanie funkcji 3D Touch oraz większą płytę główną. Według serwisantów, na pokładzie większego modelu znajduje się mocniejszy głośnik wykorzystywany przy okazji rozmów telefonicznych.

Inne są także baterie. W modelu XS znajduje się jedna bateria w kształcie litery „L” o pojemności 2658 mAh. Max posiada dwie baterie, których łączna pojemność to 3174 mAh.

iPhone XS

Co więcej, na płycie głównej większego modelu znajduje się nowy układ zarządzania energią, który zaprojektowany został przez Apple. Na zdjęciu oznaczony został on kolorem zielonym.

iPhone XS

Oba urządzenia otrzymały 6 punktów w 10 punktowej skali dotyczącej łatwości ich naprawy.

Źródło: MacRumors za iFixit