Apple przekazało do Chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych dokumenty dotyczące specyfikacji technicznej tegorocznych modeli iPhone'ów.

W dokumentach znajdują się informacje, które nie są publikowane w oficjalnej specyfikacji technicznej iPhone'ów opublikowanej na stronie Apple. Są to między innymi dane dotyczące pamięci RAM i pojemności baterii.

Informacje o pamięci operacyjnej zgodne są z danymi, które uzyskane zostały podczas pierwszych testów benchmarkowych nowych iPhone'ów. iPhone serii S wyposażone zostały w 4 GB, a model XR w 3 GB pamięci RAM.

Do tej pory nie znana była pojemność baterii tegorocznych modeli iPhone'ów. Według dokumentów przedłożonych do chińskiego ministerstwa wynoszą one:

  • iPhone XS Max: 3174 mAh
  • iPhone XS: 2658 mAh
  • iPhone XR: 2942 mAh

XS ma zatem nieco mniejszą baterię niż jego poprzednik. Bateria X ma pojemność 2716 mAh, jednak ze względu na optymalizację wydajności, osiągi nowego modelu mają być lepsze.

XS Max wyposażony jest w największą baterię w historii iPhone'ów, ale to według specyfikacji XR charakteryzuje się najdłuższym czasem pracy na jednym naładowaniu. Należy zatem pamiętać, że czas pracy nie zależy tylko od pojemności baterii. Duże znaczenie ma także optymalizacja oprogramowania oraz efektywne zarządzanie energią przez komponenty telefonu, a także rozdzielczość i jasność ekranu.

Źródła: MacRumors, PhoneArena