W sieci pojawiają się już pierwsze wyniki testów benchmarkowych nowych modeli iPhone'ów. Firma Apple skupiła się poprawie wydajności swoich smartfonów i opracowała w tym celu procesor A12 Bionic, wykonany w 7-nanometrowej technologii, czym pochwalono się podczas prezentacji. Nie wspomniano jednak nic o pamięci RAM nowych iPhone'ów.

Pierwsze wyniki pojawiły się po około 24 godzinach od zakończenia keynote'a.

iPhone XR osiągnął 4754 oraz 9367 punktów odpowiednio w testach single i multi-core. Urządzenie wyposażone jest w pamięć RAM o pojemności 3 gigbajtów. Warto dodać, że taką samą pamięć ma iPhone X oraz 8 Plus.

Nieco lepsze wyniki osiągnęły modele XS i XS Max. O ile testy single-core wypadły niemal tak samo, to rezultaty w przypadku multi-core były nieco lepsze. XS osiągnął 11167, a 10842. Topowe modele wyposażone są w pamięć RAM o pojemności 4 gigabajtów.

Dla porównania, wyniki iPhone'a X to około 4208 oraz 10116. Oznacza to, że nie można mówić o dużym skoku wydajności, szczególnie w przypadku operacji wielowątkowych. Według informacji z aplikacji Geekbench 4, procesory w XS i XS Max charakteryzują się taktowaniem na poziomie 2,37 oraz 2,49 GHz.

Źródło: CultOfMac