Na stronie Apple znaleźć można specyfikację nowych modeli iPhone'ów. Obecnie gdy o wydajność smartfonów nie trzeba się już martwić, znaczenie ma czas pracy na baterii. Na uwagę zasługuje fakt, że najdłuższym czasem pracy na jednym ładowaniu może pochwalić się iPhone XR.

Według informacji, teoretycznie działać będzie on 1,5 godziny dłużej niż iPhone 8 Plus, co czyni jego baterię najlepszą w historii smartfonów Apple.

Apple twierdzi, że po pełnym naładowaniu baterii iPhone'a XR można prowadzić rozmowy przez 25 godzin, pracować z Internetem przez 15 godzin, a odtwarzać wideo aż 16 godzin. Topowe XS i XS Max osiągną teoretycznie gorsze wyniki.

iPhone XS

Warto dla porównania przypomnieć, że pierwszy model iPhone'a oferował 8 godzin rozmów, 6 godzin pracy z Internetem i 7 godzin odtwarzania wideo.

Należy wziąć pod uwagę, że sugerowana przez producenta żywotność baterii nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość oraz, że spada ona wraz z mijającym czasem. Założyć jednak można, że bateria iPhone'a XR charakteryzować się będzie największą pojemnością w historii smartfonów Apple. Rzeczywisty czas pracy zweryfikują użytkownicy.

Źródło: AppleInsider