Tak, jak można było się spodziewać, Apple zaprezentowało właśnie iPhone'a Xr z ekranem LCD o przekątnej 6,1-cala (1792 x 828 pikseli) zwanym Liquid Retina Display.

Pomimo zastosowania ekranu LCD zamiast OLED, iPhone Xr posiada design podobny do zaprezentowanego w roku ubiegłym iPhone'a X. Ekran LCD, posiadający charakterystyczne wcięcie - notch - na czujniki FaceID i przednią kamerę, nie wspiera jednak HDR10 i Dolby Vision. Nowością w iPhone Xr jest haptic touch, pozwalający dostać się szybciej do aplikacji aparatu wprost z ekranu blokady.

iPhone Xr wyposażony jest w sześciordzeniowy procesor A12 Bionic, ten sam, w który wyposażone są modele Xs i Xs Max.

Urządzenie posiada jeden tylny aparat z matrycą o rozdzielczości 12 megapikseli i optyczną stabilizacją obrazu, obiektywem o świetle f/1.8 i ulepszoną lampą błyskową True Tone.

iPhone Xr oferowany będzie w trzech wersjach pojemnościowych - 64, 128 i 256 GB - oraz w sześciu kolorach: czarnym, białym, żółtym, koralowym, niebieskim oraz czerwonym (Product)RED.

Bateria w iPhonie Xr pozwala na pracę o 1,5 godziny dłużej niż iPhone 8 Plus.

Premiera iPhone'a Xr przewidziana jest na 26 października (przedsprzedaż rozpocznie się 19 października). Pojawi się on więc niecały miesiąc po iPhone'ach Xs i Xs Max.

Ceny w Polsce:
* 64 GB: 3729 zł
* 128 GB: 3999 zł
* 256 GB: 4479 zł