Apple zaprezentowało właśnie nowe modele zegarków Apple Watch z serii 4.

Urządzenia są nieznacznie większe względem poprzednich modeli, a ich wymiary wynoszą odpowiednio 40 i 44 mm. Model 40 milimetrowy ma ekran o 35% większy niż poprzedni, mniejszy model. Z kolei model 44 milimetrowy posiada ekran większy o 32%. Urządzenie zyskało także ceramiczny tył w kolorze czarnym.

W środku znalazł się nowy układ typu SOC o nazwie S4 z 64-bitowym i dwurdzeniowym procesorem, dwa razy szybszym od poprzedniego modelu, oraz nowym układem graficznym.

Apple Watch Series 4 posiada także nowy, szybszy żyroskop, który rozpoznaje upadek użytkownika i po upływie kilku sekund od jego wykrycia automatycznie wzywa pomoc.

Nowy zegarek Apple Watch posiada też nowy system - watchOS 5 - z przebudowanym interfejsem użytkownika. Podczas konferencji zaprezentowano nowe tarcze oraz komplikacje (tarcze wyświetlające informacje z wielu różnych aplikacji). Osobną tarczę zyskała także aplikacja pomagająca w odpowiednim oddychaniu. Apple zaprezentowało też wiele nowych tarcz animowanych.

Przebudowano cyfrową koronkę, do której dodano wibracje (haptykę), dzięki czemu jeszcze wygodnie można sterować aplikacjami.

Apple Watch Series 4 potrafi teraz wykrywać i informować o zbyt niskim tętnie, nieregularnym rytmie pracy serca. Zegarek pozwala także na przeprowadzenie badania EKG dzięki wbudowanym elektrodom w ceramiczny tył urządzenia oraz koronkę. To pierwszy tego typu konsumencki produkt, który umożliwia przeprowadzenie badania EKG.

Urządzenie pracować ma 18 godzin na jednym ładowaniu baterii. Z kolei przy aktywnym korzystaniu z GPS jedno ładowanie baterii wystarczyć ma na 6 godzin pracy, dzięki czemu Apple Watch można będzie używać np. podczas maratonów.

Apple Watch series 4 będzie dostępny w trzech wersjach aluminiowych: srebrnej, czarnej (space gray) i złotej. Z kolei wersja stalowa dostępna będzie w wersji szarej (stalowej) i złotej.

Do Apple Watch Series 4 pasować będą wszystkie starsze paski.

Premiera Apple Watch series 4 w Polsce przewidziana jest na 28 września. W naszym kraju nie dostępna będzie wersja wspierająca sieć komórkową.

Ceny:
* aluminium 40 mm: 1899 zł
* aluminium 44 mm: 2049 zł