Japońska firma Korg znana jest przede wszystkim z produkcji elektronicznych instrumentów muzycznych, jednak posiada ona w swojej ofercie także całkiem bogaty wybór aplikacji dla iOS. Niedawno w App Store pojawił się jej kolejny wirtualny instrument - ELECTRIBE Wave.

Big 5bc65911 416b 43b3 b2b3 505d4cf67dea

ELECTRIBE Wave jest już drugą aplikacją tej firmy inspirowaną urządzeniami z serii ELECTRIBE. W odróżnieniu od iELECTRIBE, która starała się je wiernie naśladować, wprowadza ona jednak nowe rozwiązania, nieobecne w sprzętowych pierwowzorach. Nadal mamy tu wprawdzie do czynienia z połączeniem syntezatora, automatu perkusyjnego i sekwencera, jednak tym razem brzmienia generowane są metodą syntezy tablicowej, podczas gdy we wszystkich wypuszczonych dotychczas modelach ELECTRIBE stosowano cyfrową symulację układów analogowych lub sample. Na wyposażeniu naszego wirtualnego grooveboxa znajdziemy też m.in. dotykową klawiaturę z funkcją ograniczania zakresu dźwięków do wybranej skali, pady do grania akordów, możliwość automatyzacji parametrów za pomocą funkcji Motion Sequence oraz Kaoss Pad - charakterystyczny dla urządzeń firmy Korg panel XY służący do sterowania efektami. Aplikacja ELECTRIBE Wave pozwala eksportować stworzone za jej pomocą ścieżki do plików WAV. Może ona też współpracować z innymi aplikacjami wspierającymi Ableton Link, Inter-App Audio, Audiobus i Audiocopy.

Aplikacja KORG ELECTRIBE Wave dostępna jest wyłącznie w wersji dla iPada. Można ją nabyć w App Store, gdzie kosztuje obecnie 94,99 zł.

Pobierz KORG ELECTRIBE Wave