W ostatnich miesiącach trafiają na moją głowę i uszy słuchawki z wydawać by się mogło niższej półki cenowej. Ich cena faktycznie nie jest za wysoka. Trudno jednak stawiać je obok wszelkiej maści produktów, w których bardziej atrakcyjna cena przekłada się na niską jakość. Przykładem bardzo dobrego stosunku ceny do jakości są właśnie bezprzewodowe słuchawki Audio-Technica ATH-S200BT.

Design słuchawek Audio-Techniki ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. W tym wypadu jest on bardzo neutralny, m.in. dzięki matowemu wykończeniu w kolorze czarnym. Obudowa słuchawek wykonana jest z dobrego jakościowo tworzywa sztucznego. Wszystko jest perfekcyjnie spasowane. Nie ma mowy o żadnym skrzypieniu. Na lewej muszli znalazły się włącznik, wskaźnik trybu pracy, gniazdo ładowania micro USB oraz trzy przyciski sterowania muzyką, poziomem głośności i odbieraniem rozmów telefonicznych.

ATH-S200BT to słuchawki nauszne o konstrukcji zamkniętej. Są wygodne i pozwalają na kilka godzin słuchania muzyki bez przerwy nawet przy stosunkowo dużych małżowinach. Zapewniają to gąbki obszyte ekologiczną skórą. W moim przypadku zdejmowałem je średnio po czterech godzinach słuchania.

To, co moim zdaniem wyróżnia ten model na tle konkurencyjnych produktów, to nie tylko dobre brzmienie, ale także czas pracy na jednym ładowaniu baterii wynoszący 40 godzin. Faktycznie deklarowany czas pracy nie różni się specjalnie od rzeczywistości. Dzięki temu niestraszne jest nawet przypadkowe zostawienie ich włączonych na noc. Można też wziąć je w dłuższą podróż bez zaprzątania sobie głowy ich ładowaniem.

W swojej półce cenowej, a więc urządzeń poniżej 500 zł, a nawet poniżej 400 zł, słuchawki brzmią bardzo dobrze. Zachowany jest balans pomiędzy poszczególnymi pasmami. I tak basy nie są przewalone, zachowując przy tym dość głębokie brzmienie, wysokie tony nie kłują naszych uszu, a średnie tony są ciepłe i selektywne.

Jeśli szukacie bezprzewodowych słuchawek nausznych w atrakcyjnej cenie o zamkniętej konstrukcji z dobrym brzmieniem i bardzo długim czasem pracy na baterii, to powinniście się zainteresować ATH-S200BT od Audio-Techniki.

Słuchawki Audio-Technica ATh-S200BT dostępne są w cenie 349 zł w sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design.

Zdjęcia: Audio-Technica


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple