Sklep App Store znany jest z dość restrykcyjnych zasad dotyczących publikowanych w nim gier i aplikacji. Firma Apple zdecydowała się jednak niedawno dodatkowo zaostrzyć reguły dotyczące gier hazardowych. W efekcie wiele produkcji tego typu zostało usuniętych z katalogu sklepu.

Big 7a0cf2ac ae30 4207 be4e 473c2d09ba36

Zgodnie z nowymi wytycznymi Apple, gry o tematyce hazardowej od tej pory mogą być publikowane tylko przez zweryfikowane konta firmowe. Wielu niezależnych deweloperów publikujących w App Store za pomocą kont indywidualnych, którzy posiadali w ofercie gry tego typu, otrzymało od Apple powiadomienia o tym, że zostały one usunięte z App Store i będą mogły być opublikowane ponownie dopiero po założeniu konta firmowego.

Nowe zasady dotyczą zarówno gier umożliwiających wygrywanie realnych pieniędzy i nagród rzeczowych jak i takich, które jedynie symulują hazard. W praktyce oznacza to więc, że wśród gier usuniętych z App Store w wyniku zmian wprowadzonych przez Apple znajdą się głównie produkcje stworzone przez małych, niezależnych deweloperów i hobbystów, którzy nie zarabiali na nich dużych sum pieniędzy, dlatego też zakładanie firm w celu utrzymania ich w sklepie nie będzie dla nich opłacalne.

Co ciekawe, w procesie czyszczenia App Store z gier hazardowych Apple usunęło też kilka aplikacji w żaden sposób nie związanych z hazardem. Znalazła się wśród nich m.in. oficjalna aplikacja polskiego iMagazine. Większość z niesłusznie usuniętych aplikacji pojawiła się jednak z powrotem w App Store w ciągu od kilku do kilkunastu godzin od zgłoszenia błędu.