Pisaliśmy ostatnio o odkryciu w becie iOS 12 ikony przedstawiającej w sposób bardzo uproszczony nowego iPada Pro. Poza wyraźnie mniejszymi ramkami i brakiem przycisku Home widać na nich było ekran o zaokrąglonych rogach, podobnie jak to ma miejsce we iPhonie X.

W najnowszej becie iOS 12 znalazł się także plik graficzny, nazwany „J3xx affordance corners”, będący warstwą maski, która po nałożeniu na obraz wyświetlany na ekranie ma zaokrąglać jego rogi. Co ważne, „J3xx” w nazwie pliku ma także wskazywać na nowy model iPada Pro.

Guilherme Rambo, jeden z deweloperów, który znany jest z odkrywania różnych ciekawostek w betach systemu iOS, opublikował w serwisie 9To5Mac zrzut ekranu ze zmodyfikowanego przeze niego symulatora iPada w Xcode. Zrzut ten przedstawia zastosowanie wspomnianej maski w widoku dzielonego ekranu.

Rambo odkrył także w becie iOS 12 podobny plik maski, przeznaczony prawdopodobnie dla nowego modelu iPhone'a z 6,1-calowym ekranem LCD.

Źródło: 9To5Mac


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.