W ostatnich miesiącach pojawia się wiele spekulacji na temat nowych modeli iPadów pozbawionych przycisku Home i wyposażonych w skaner twarzy Face ID. Jak dotąd były to głównie prognozy i pogłoski, oraz odniesienia w kodzie systemu jedynie do nowych funkcji, które mogły sugerować pojawienie się takiego modelu. Tym razem jednak w piątej becie w iOS 12 pojawił się pierwszy dowód na to, że Apple planuje wprowadzić takie właśnie urządzenie.

W bibliotece plików graficznych wyświetlanych w interfejsie użytkownika w ustawieniach baterii znalazła się ikona przedstawiająca właśnie takiego iPada pozbawionego przycisku Home.

Warto jednak zwrócić uwagę, że na ikonie nie widać wcięcia w ekranie, znanego z iPhone'a X, w którym znalazł się panel z czujnikami i kamerami. Można przypuszczać, że wysokość górnej ramki będzie wciąż na tyle duża, by zmieścić tam wspomniane czujniki.

W kodzie tej samej wersji beta systemu iOS 12 deweloper Guilherme Rambo odkrył odniesienia do Face ID w iPadach Pro, co dodatkowo potwierdza pojawienie się nowego modelu lub nowych modeli tych urządzeń.

Źródło: 9To5Mac


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.