Czas na trochę lokalnego patriotyzmu. Czytelnicy MyApple wiedzą, że jestem łodzianinem i nie przechodzę obojętnie obok różnych łódzkich aplikacji. Trzy lata temu pisałem na łamach MyApple o aplikacji naszego miasta w mieście czyli Manufaktury, nowego centrum Łodzi w zrewitalizowanych dawnych zakładach Izraela Poznańskiego.

Przypomnę czytelnikom spoza Łodzi, że Manufaktura to właśnie swoiste miasto w mieście. Były to ogromne zakłady włókiennicze w pięknych budynkach z czerwonej cegły. Kiedyś uliczki na terenie tej fabryki posiadały nawet własne nazwy, tak więc była to swoista enklawa. Od kilkunastu lat Manufaktura jest tym, czego przez lata w Łodzi brakowało, rynkiem i starym miastem (choć oczywiście stare miasto w Łodzi mamy i znajduje się niemal tuż za miedzą), pełnym knajpek, restauracji, muzeów, centrum rozrywki, kin no i oczywiście z dużym pasażem handlowym.

Pierwsza aplikacja Manufaktury powstała, jak już wspomniałem trzy lata temu. Niedawno pojawiła się w App Store jej nowa wersja. Program zyskał zupełnie nowy, bardziej przejrzysty interfejs, który pozwala użytkownikowi szybko dostać się do poszczególnych działów, m.in. wydarzeń, informacji o promocjach, dostępnych rozrywkach, restauracjach, historii fabryki Izraela Poznańskiego oraz działu Moja Manufaktura.

Wydarzenia oraz informacje o promocjach wyświetlane są w odpowiednich działach w formie kart, które można przewijać w górę lub w dół. Dla osoby mieszkającej niedaleko Manufaktury i stałego jej bywalca, to właśnie one, a w szczególności ten pierwszy, należą do tych najczęściej odwiedzanych.

W programie znalazła się oczywiście pełna lista sklepów, restauracji, klubów punktów rekreacyjnych i instytucji kulturalnych (są tam przecież także muzea Fabryki i sztuki, znajduje się tam także Teatr Mały i Alliance Française). Listę tych pierwszych znaleźć można w osobnej zakładce dostępnej z dolnego paska.

Na szczególną uwagę - moim zdaniem - zasługuje dział „Historia” i widok „odkrywaj historię”, w którym można porównać obecny wygląd Manufaktury ze zdjęciami sprzed rewitalizacji dawnej fabryki Izraela Poznańskiego.

W nowej wersji aplikacji znajdziemy oczywiście dobrze znane ze starej przydatne funkcje, jak choćby mapę parkingów z informacją o wolnych miejscach (korzystam z niej zwłaszcza w soboty, kiedy znalezienie wolnego miejsca na parkingach jest sporym wyczynem). Przypomnę także, że Manufaktura to jedno z większych wdrożeń beaconów w naszym kraju. Oficjalna może wyświetlać komunikaty z wybranych przez użytkownika sklepów, jeśli znajdzie się w zasięgu takiego właśnie beacona.

Osobom niezbyt obeznanym z topografią Manufaktury przyda się z pewnością mapa całego kompleksu z prostą nawigacją. Dzięki niej można wytyczyć trasę z jednego do drugiego miejsca (sklepu, restauracji itp.) z uwzględnieniem zmiany poziomów za pomocą schodów ruchomych lub wind dla osób poruszających się na wózkach.

Oczywiście wygląd nowej aplikacji zgodny jest ze stroną internetową Manufaktury. Wyraźną zmianą na lepsze jest wygląd jednej i drugiej, są zdecydowanie bardziej czytelne.

Aplikacja Manufaktura dostępna jest w App Store za darmo.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na akcesoria marki BASEUS.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: baseus819 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 25 sierpnia 2019