Pamięci w iPhone'ach i iPadach stają się coraz bardziej pojemne, na urządzeniach tych mieści się więc coraz więcej naszych plików, w tym np. zdjęć. Rosną też potrzeby użytkowników co do ich synchronizacji z komputerem lub innym urządzeniem z iOS.

I choć Apple dodaje w kolejnych wersjach tego systemu nowe narzędzia ułatwiające ten proces to jednak wciąż nie jest to do końca wygodne. Wciąż najprościej można zrobić to bezpośrednio z komputera, korzystając z myszki lub gładzika. W tym celu warto skorzystać z darmowego narzędzia EaseUS MobiMover Free 4.0.

EaseUS MobiMover

Aplikacja ta pozwala na wygodne przenoszenie danych z urządzenia z iOS na komputer Mac lub PC z Windows - EaseUS MobiMover Free 4.0 dostępny jest w dwóch wersjach na oba systemy jest też kompatybilny z iOS 11. Program ten pozwala na wygodne przenoszenie danych pomiędzy dwoma urządzeniami z systemem iOS po podłączeniu ich do komputera.

EaseUS MobiMover

Aplikacja ma prosty i przejrzysty interfejs, pozwala nie tylko na przenoszenie plików, ale i synchronizację kontaktów, notatek zakładek z Safari (pod warunkiem, że oba urządzenia zalogowane są do tego samego konta Apple ID), zdjęć czy plików wideo.

EaseUS MobiMover

EaseUS MobiMover

EaseUS MobiMover

Pliki można nie tylko przesyłać w jedną czy drugą stronę, ale przeglądać je bezpośrednio na urządzeniu i usuwać te, które nie są nam potrzebne. Dodatkowo aplikacja wyświetla informacje o podłączonym urządzeniu z iOS. Warto jednak pamiętać, że EaseUS MobiMover Free 4.0 wspiera te pliki, które można otworzyć na iPhonie i iPadzie, wymaga też aplikacji iTunes zainstalowanej na komputerze.

EaseUS MobiMover

EaseUS MobiMover Free 4.0 dostępny jest za darmo do użytku domowego. Komercyjne wykorzystanie programu wymaga licencji na jego wersję Pro.