Lizzie Nichols to artystka, która brała udział przy tworzeniu wielu popularnych filmów i seriali animowanych. Jej zdaniem pojawienie się pełnej wersji programu Adobe Photoshop na iPada może zmienić tablet w profesjonalne narzędzie pracy.

Big c4c6cfa5 ccb2 4d72 9941 80160ffaebf4

Nichols w swojej karierze artystycznej pracowała nad kultowym serialem "Futurama", a także takimi filmami jak „Emotki.Film”, „Smurfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”, czy debiutujący w kinach „Hotel Transylvania 3”. W rozmowie z serwisem Mac World przyznała, że dotychczas jej głównym narzędziem pracy był tablet graficzny Wacom Cintiq Companion.

Kilka dni temu Bloomberg poinformował, że już w przyszłym roku Adobe może wypuścić na iPada pełną wersję programu Photoshop. Jeśli Adobe byłoby w stanie przenieść pełną wersję Photoshopa i odpowiednio dostosować go do iPada, wówczas tablet stałby się profesjonalnym narzędziem pracy i doskonałą alternatywą dla Wacom Cintiq, na którym obecnie pracuje Lizzie Nichols.

Jeśli iPad byłby w stanie wiernie odtworzyć to w jaki sposób używam Photoshopa na moim Macu z tabletem Cintiq, wówczas mogłabym używać iPada o wiele chętniej niż Cintiq Companion.

Już we wrześniu Apple najprawdopodobniej zaprezentuje nowe iPady Pro wyposażone w ekran pozbawiony ramek, a także system Face ID. Jeśli rzeczywiście na tablecie będą pojawiać się profesjonalne aplikacje w pełnych wersjach, to być może większa rzesza artystów zdecyduje się na sięgnięcie po produkt Apple.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej projektów Lizzie Nicols, to koniecznie odwiedźcie jej oficjalną stronę.

Źródło: 9to5Mac, MacWorld