Najnowszy raport opublikowany przez firmę Blancco Technology Group wskazuje, że iPhone 6 i iPhone 6S to najbardziej awaryjne urządzenia spośród wszystkich wyposażonych w system iOS. Mimo to najwięcej problemów sprawiają produkty Samsunga

Firma Blancco przygotowała szczegółową analizę dotyczącą awaryjności urządzeń w pierwszym kwartale 2018 roku. Według statystyk na pierwszy miejscu plasuje się iPhone 6, którego współczynnik awaryjności wynosi aż 22%. Na drugim miejscu pojawił się iPhone 6S z wynikiem 16%. Jak wiadomo oba telefony Apple od dawna mają problemy z baterią, która mogła powodować nagły spadek wydajności telefonu. Najmniej problemów mają posiadacze iPhone’a X i iPhone’a 8 Plus. Współczynnik awarii nie przekroczył w ich wypadku 3%.

Analitycy Blancco wskazują, że urządzenia z iOS najczęściej są dotknięte problemami z modułem Bluetooth, a także WIFi. Raport wskazuje także, że najbardziej awaryjne są sprzęty Samsunga. Średni współczynnik awarii jest na poziomie 27,4%. Niestety, ale Blancco nie opublikowało, jakie sprzęty są najbardziej dotknięte problemami.

Źródło: Appleinsider