Wraz z debiutem Designera dla iPada, firma Serif oficjalnie ogłosiła że publiczne beta testy Publishera, nowego programu do składu, zostaną rozpoczęte do końca sierpnia.

Big a8cdb003 52ac 48c2 98e0 c7a6ce06dce3

Ta długo wyczekiwana aplikacja może wywołać całkiem spory ferment na rynku DTP i pozwolić wielu osobom całkowicie uwolnić się od rynkowego hegemona jakim stało się Adobe i jego modelu subskrybcyjnego.

Affinity Publisher oczywiście nie będzie InDesign-killerem, ale zdecydowanie ma „papiery” na to aby popsuć firmie Adobe humor. Nie jest tajemnicą, że spora grupa osób pomimo zakupu wcześniejszych aplikacji tj. Photo i Designera, nie rezygnowała z subskrypcji ze względu na brak alternatywy dla InDesigna. W perspektywie kilku / kilkunastu miesięcy, jakich będzie potrzeba na stworzenie stabilnego produktu, to się zmieni.

Poniżej możecie zobaczyć zajawki z Publisherem w akcji. Najnowsza, prezentująca działanie kilku narzędzi, dostępna jest na Twiterze:

Grudniową zajawkę prezentującą interfejs programu możecie obejrzeć na YT:

Całość wygląda bardzo obiecująco, zapowiada się kolejny hit sprzedaży w Mac App Store od firmy Serif. Miejmy nadzieję, że spodziewany sukces rozrusza skostniały rynek DTP i wpłynie także na politykę firmy Adobe. Dla użytkowników nie ma nic lepszego od zdrowej konkurencji.

Na chwilę obecną nie jest znana ani dokładna data udostępnienia bety ani planowana cena. Na stronie dewelopera można zapisać się do newslettera który będzie informował nas o kolejnych postępach w związku z tym programem: Affinity Publisher is coming

Źródło: Affinity - Professional creative software