Według Jonathana Gellera, redaktora naczelnego serwisu BGR, Apple planuje wdrożyć aplikację 1Password i zapewnić dostęp do niej zarówno pracownikom korporacyjnym jak i pracownikom salonów Apple Store.

Big c0e223d4 e1d5 4306 92da b9783269e5c3

Co więcej, Geller twierdzi, że licencję na korzystanie z aplikacji dostaną także członkowie rodzin osób zatrudnionych w Apple. Z aplikacji korzystać będzie około 100 tysięcy pracowników firmy z Cupertino oraz maksymalnie pięciu członków rodziny każdego z nich.

Początkowo rozważano wdrożenie wersji 1Password, która korzysta z usługi synchronizacji danych oferowanej przez AgileBits, ale wykorzystuje ona serwery należące do spółki Amazon Web Services, co uznano za niedopuszczalne. 1Password dla Apple synchronizować się będzie za pośrednictwem iCloud.

W ramach pilotażu, który wdrożony zostanie już w tym tygodniu z aplikacji korzystać będzie stu pracowników. Wdrożenie w całej organizacji potrwać ma około dwa miesiące.

W raporcie wspomniano również o tym, że Apple planuje przejąć firmę AgileBits, właściciela 1Password, ale plotki te zostały szybko zdementowane na Twitterze.

Źródło: MacRumors za BGR