Według informacji opublikowanych przez analityków firmy BlueFin Research, Apple zakończy w tym roku sprzedaż iPhone'ów SE oraz X. Na rynku pojawią sie się trzy nowe modele „iPhone 9, iPhone 11 i iPhone 11 Plus”.

Big 7ecbe235 3797 4dd3 b659 a76cf8d43de4

Pierwszy z nich wyposażony ma być w ekran LCD. iPhone 11 ma być następcą „X”, a 11 Plus jego większą wersją.

Autorzy raportu przewidują, że popyt na tegoroczne iPhone'y osiągnie bardzo wysoki poziom. Przyczyną ma być brak znaczących aktualizacji tych urządzeń w ciągu ostatnich kilku lat. W ciągu dwóch ostatnich kwartałów tego roku Apple wyprodukować ma 91 milionów sztuk nowych iPhonów. Co więcej, podobna, a nawet nieco większa liczba tych urządzeń trafi na rynek w pierwszych dwóch kwartałach przyszłego roku.

Jesienią do sprzedaży trafi 28 milionów nowych iPhone'ów, o 4 miliony więcej niż w tym samym okresie w roku poprzednim. W czwartym kwartale wyprodukowane zostaną 63 miliony sztuk, a w pierwszej połowie 2019 roku aż 92 miliony.

Analitycy sugerują także, że iPhone'y serii 8 spozycjonowane zostaną jako budżetowe modele.

Informacje o tym, że w tym roku Apple zaprzestanie sprzedaży iPhone'ów X publikował serwis DigiTimes już na początku tego roku. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne.

Źródło: 9To5Mac za Barrons