Popularna aplikacja służąca głównie do obrabiania zdjęć na urządzeniach mobilnych została właśnie zaktualizowana. W nowej wersji Darkroom ulepszono poruszanie się po aplikacji, a także wprowadzono zestaw nowych filtrów i ramek.

Aktualizacja Darkroom 3.6 przede wszystkim wprowadza narzędzie Frame Tool. Przy jego pomocy można dodać do zdjęcia ramki. Specjalnie wprowadzona paleta kolorów analizuje zdjęcie i dopasowuje do niego zestaw barw, z których można wybrać najlepszą.

Po raz pierwszy wprowadzono proporcje 9:16 pasujące do treści publikowanych na Snapchacie czy Instagram Stories. Do wyboru będzie także format 4:5 oraz 2:1. Udostępnianie zdjęć do mediów społecznościowych ma być jeszcze łatwiejsze.

Studio Bergen w nowej wersji zadbało również o prywatność użytkowników. Nowa funkcja pozwoli na włączenie, bądź wyłączenie lokalizacji wykonanego zdjęcia. Dla posiadaczy wersji premium aktualizacja oznacza wprowadzenie również dodatkowych filtrów dopasowanych do ramek.

Podstawowa wersja premium jest darmowa, jednak za odblokowanie wszystkich funkcji trzeba zapłacić 37,99. Zaktualizowana aplikacja jest już dostępna do pobrania w AppStore.

Źródło: Darkroom