Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez CIRP (Consumer Intelligence Research Partners), użytkownicy telefonów z Androidem, którzy zdecydowali się na przesiadkę na iPhone'y najczęściej wybierają iPhone'y serii 8. Badanie przeprowadzone zostało w pierwszym kwartale tego roku. Udział w nim wzięło 2000 respondentów.

Według analityków, 15-20% osób, które w badanym okresie zdecydowały się na zakup iPhone'a stanowią byli właściciele telefonów z Androidem. 40% z nich wybrało iPhone'a 8 lub 8 Plus. Co czwarty zakupił model 7/ 7 Plus.

Co więcej, „przesiadkowicze” częściej niż stali użytkownicy iPhone'ów decydują się na modele „z Plusem”. Stanowią oni 39% wszystkich tych osób. W przypadku użytkowników, którzy aktualizują iPhone'y jest to 10 punktów procentowych mniej. Autorzy raportu tłumaczą to faktem, że użytkownicy Androida są przyzwyczajeni do większych urządzeń.

Zauważono także, że byli właściciele Androida częściej decydują się na zakup starszych modeli iPhone'ów, takich jak 7, 6s czy SE. Obecni właściciele smartfonów Apple kupują zazwyczaj najnowsze modele. Może to wynikać z faktu, że średnia cena urządzeń z Androidem jest niższa niż cena iPhone'ów.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Apple zaprezentowało dwie reklamy, których celem było zachęcenie użytkowników innych smartfonów do przesiadki na iPhone'a.

Źródło: MacRumors