Apple wycofało ze swojej oferty 38-milimetrowy skórzany pasek z klamrą nowoczesną.

Na razie akcesorium zostało usunięte jedynie w Stanach Zjednoczonych, natomiast w pozostałych krajach, produkt widnieje w ofercie, jednak nie można go kupić. Z oficjalnego komunikatu na stronie wynika, że pasek został wyprzedany.

Ten elegancki pasek wykonano z giętkiej skóry Granada, produkowanej w małej francuskiej garbarni założonej w 1803 roku. Proces delikatnego obracania w bębnach nadaje gładkiej skórze licowej miękkość, nie zmieniając jej wyrafinowanej faktury. To, co z pozoru przypomina zwykłą klamrę, jest w istocie dwuczęściowym, niezwykle prostym zapięciem magnetycznym. Aby dodatkowo wzmocnić pasek i zabezpieczyć przed rozciąganiem, dodaliśmy wewnętrzną warstwę Vectranu. To ten sam materiał, który NASA zastosowała do stworzenia poduszek amortyzacyjnych w sondach misji Mars Rover. Podobnie jak każdy z pasków Apple Watch, także i ten pasuje do wszystkich kopert w tym samym rozmiarze.

Pasek - w czterech wersjach kolorystycznych - dostępny jest u oficjalnych resellerów Apple w Polsce w cenie 699 złotych.