Serwis Netflix nawiązał współpracę ze studiem Telltale Games, znanym głównie za sprawą gier przygodowych bazujących na popularnych serialach, filmach, komiksach i książkach.

Big e6fe4a86 4d2a 4916 bf07 69f20af3ca40

Pierwszym efektem współpracy obu firm będzie pięcioodcinkowy interaktywny serial Minecraft: Story Mode, bazujący na grze przygodowej o tym samym tytule (dostępnej również w App Store), który pojawi się w katalogu serwisu Netflix jesienią. Pod względem technicznym będzie on przypominać opublikowane w ubiegłym roku krótkie interaktywne animacje „Kot w butach: Uwięziony w baśni” i „Buddy Błyskawica: sterta pomysłów”, w których widz co jakiś czas dostaje możliwość wyboru jednej z kilku dostępnych opcji rozwoju fabuły. Obecne w pierwowzorze elementy typowe dla przygodówek, takie jak eksploracja lokacji i zbieranie przedmiotów, zostaną więc najprawdopodobniej wycięte. Przedstawiciele serwisu Netflix zaznaczyli zresztą wyraźnie, iż nie są zainteresowani wprowadzaniem do swojej oferty gier, a interaktywne seriale i filmy z ich katalogu nie zaliczają się do tej kategorii.

Dużo bardziej obiecująco zapowiada się jednak drugi wspólny projekt obu firm, którym będzie gra przygodowa na podstawie popularnego serialu Stranger Things. Jak na razie niewiele wiadomo na jej temat. Można jednak spokojnie założyć, że będzie ona oferować rozgrywkę zbliżoną do innych produkcji studia Telltale Games, takich jak The Wolf Among Us, The Walking Dead, Batman: The Telltale Series, Tales from the Borderlands czy Game of Thrones. Wszystkie wspomniane gry opierają się przede wszystkim na dialogach, w trakcie których gracz dość często musi podejmować decyzje mające wpływ na dalszy rozwój fabuły. Znajdziemy w nich jednak również zręcznościowe sekwencje QTE oraz elementy bliższe klasycznym przygodówkom (np. wspomniane wcześniej zbieranie przedmiotów i wykorzystywanie ich w odpowiednich miejscach). Większość produkcji studia Telltale Games dostępna jest zarówno dla iOS jak i macOS, więc istnieje spora szansa, że nowa gra również trafi na te platformy.

Źródło: TechRadar