EVE Online to popularna gra MMO, pozwalająca graczom wcielić się w pilotów statków kosmicznych. Odpowiedzialne za nią studio CCP ogłosiło niedawno, iż wspólnie z NetEase Games pracują nad nową grą dla urządzeń z systemem iOS, zatytułowaną EVE: Project Galaxy.

Według zapowiedzi twórców Project Galaxy będzie próbą jak najwierniejszego przeniesienia rozgrywki znanej z EVE Online na mniejsze ekrany tabletów i smartfonów. Oprócz kosmicznych bitew toczonych z innymi graczami znajdziemy w niej więc prawdopodobnie również wątki ekonomiczne i polityczne. Gra będzie oferować też tryb AR, wykorzystujący ARKit 2 do przedstawiania wybranych elementów w rzeczywistości rozszerzonej. Premierę EVE: Project Galaxy zapowiedziano na 2019 rok. Początkowo tytuł ten będzie dostępny wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS. Jak na razie nie wiadomo, czy będzie to gra płatna, czy też darmowa, jednak biorąc pod uwagę, że EVE Online jakiś czas temu przeszło na model F2P, ta druga opcja wydaje się być bardziej prawdopodobna.

Warto zauważyć, iż w oficjalnych materiałach promujących ARKit 2 znalazł się krótki film zatytułowany „Eve and ARKit 2", pokazujący dwie osoby grające w grę AR rozgrywającą się w przestrzeni kosmicznej. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, iż przedstawia on właśnie roboczą wersję EVE: Project Galaxy.

EVE: Project Galaxy nie jest jedyną grą osadzoną w uniwersum EVE Online, mającą trafić niedługo na urządzenia z systemem iOS. Niedawno firma CCP zapowiedziała również sieciową strategię EVE: War of Ascension, nad którą pracuje wspólnie z PlayRaven i Kongregate. Tytuł ten powinien pojawić się w sklepach z aplikacjami jeszcze w tym roku.