Jedną z ciekawszych nowości wprowadzonych w macOS 10.13.4 jest wsparcie dla zewnętrznych kart graficznych. Firma Feral Interactive ogłosiła niedawno, że zamierza przystosować swoje gry do korzystania z tego typu rozwiązań.

Big b010b5ce ea07 4364 919b a4a9a775db81

Feral Interactive będzie wprowadzać wsparcie dla eGPU w swoich grach stopniowo. Na chwilę obecną z zewnętrznymi kartami graficznymi współpracuje tylko jeden tytuł z jej oferty - Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli jednak, że już niedługo dołączą do niego kolejne pozycje. Zaznaczyli oni przy tym, że chociaż korzystanie z eGPU może mieć znaczny wpływ na poprawę jakości grafiki, to jednak ostateczny efekt zależy również od CPU. Zbyt słaby procesor może niestety stanowić tzw. „wąskie gardło", nie pozwalając w pełni wykorzystać możliwości dodatkowej karty graficznej.

Studio Feral Interactive znane jest głównie z przenoszenia na macOS gier znanych z konsol i komputerów PC. W jej ofercie znajdziemy porty takich tytułów jak Hitman, Middle-earth: Shadow of Mordor, Thief, Thrones of Britannia, F1 2017, Dirt Rally, Deus Ex: Mankind Divided czy Warhammer 40,000: Dawn of War III.

Źródło: Feral Interactive