Zapraszamy na pierwsze urodziny polskiego Apple Muzeum, które znajduje się w Łosiu pod Warszawą. Rok temu byliśmy na otwarciu tego wyjątkowego miejsca - miejsca, które każdy fan Apple powinien odwiedzić.

Jacek Łupina - właściciel - tak pisze o jutrzejszych urodzinach

To już rok mija od otwarcia Apple Muzeum Polska. 3 czerwca o godzinie 12 będzie impreza z tej właśnie okazji. Zapraszamy wszystkich fanów Apple, tych zakochanych w nowinkach z Cupertino i tych co z sentymentem wspominają swoje pierwsze przygody z Macintoshem w latach 90 tych.

Nawet jeśli już odwiedziliście kiedyś jedyne w Polsce Apple Muzeum, warto wpaść 3 czerwca. Sponsorami rocznicy są MacLife, MyApple, iMagazine, Think Apple i Think Store oraz Mój Mac Magazyn. Czeka Was sporo atrakcji retro oraz nowa aranżacja i setupy. Jeśli wiecie kto to jest KATOD i jesteście jego fanami - to również czeka Was niespodzianka. Odsłonimy i zaprezentujemy nasz nowy wyjątkowy eksponat oraz podsumujemy ten miniony i szalony rok.

Apple Muzeum Polska

Zobaczycie też filmik i opowieść o pewnej kasecie magnetofonowej nagranej przez Apple, oraz bardzo ciekawe przezroczyste akrylowe prototypy Apple //e oraz Macintosha 512 zbudowane przez Pawła Wroneckiego z AppleClub.

Odbędzie się również premierowa projekcja filmów “Introduction to Desktop Publishing & Presentations" oraz ”Macintosh Fundamentals 2.0" z unikalnymi niepublikowanymi nigdzie deweloperskimi materiałami promocyjnymi Macintosha na laserowych dyskach wydanych przez Apple w 1989 roku.

Jednym z najważniejszych dla nas punktów tej uroczystości będzie pierwsze uruchomienie legendy Apple, która po dwóch miesiącach prac konserwatorskich została naprawiona i przywrócona do życia.

Będzie również konkurs z tekturową nagrodą, tort, badminton oraz garden party, na którym przeprowadzimy kwestę na rzecz komputerów, które czekają na naprawę i renowację.

Wejście do muzeum od godziny 12, goście, którzy przybedą wcześniej będą mogli zaczekać na uroczyste otwarcie na wygodnych kanapach w ogrodzie na tarasie.

Wstęp wolny. Zapraszamy!