W ubiegłym tygodniu w App Store miała pojawić się aplikacja Steam Link, umożliwiająca strumieniowanie gier zakupionych w sklepie Steam z komputera na urządzenia z iOS i tvOS. Firma Apple uznała jednak, że narusza ona regulamin App Store, dlatego też cofnęła pozwolenie na jej publikację.

Początkowo nie było wiadomo, dlaczego wspomniana aplikacja została odrzucona. Oświadczenie wydane przez Phila Schillera, szefa działu marketingu w firmie Apple, rzuca jednak nieco więcej światła na całą sprawę. Wynika z niego, że aplikacja Steam Link w swojej obecnej postaci narusza kilka różnych punktów regulaminu App Store. Problem stanowią m.in. sposoby obsługi mikropłatności, treści generowanych przez użytkowników oraz kluczy aktywacyjnych.

Schiller zaznaczył jednak, że firmie Apple zależy na tym, by Steam Link pojawił się w App Store, dlatego też wspólnie z Valve pracują nad rozwiązaniem tych problemów. Wszystko wskazuje więc na to, że użytkownicy urządzeń z iOS i tvOS prędzej czy później będą mogli skorzystać z wspomnianej aplikacji, chociaż prawdopodobnie będzie ona funkcjonować nieco inaczej, niż pierwotnie planowano.

Źródło: 9to5Mac