The Reputation Institute opublikował dziś listę firm, które cieszą się największą reputacją wśród chińskich konsumentów.

Big 2db5c919 6d1a 4ea7 8dae 21d96bbfea6e

W rankingu China RepTrak Apple znalazło się 12. miejscu. Stawia to firmę z Cupertino za kilkoma innymi firmami technologicznymi, wśród których znajdują się producenci smartfonów. Są to firmy Intel, Huawei, Google, Nokia i Microsoft. Zajęły one odpowiednio pierwsze, drugie, czwarte, ósme i jedenaste miejsce.

Ranking zbudowany został na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych wśród 30 tysięcy respondentów. Kategorie, w których między innymi oceniane były firmy to zaufanie, poważanie i podziw. Ostateczny wynik stanowiła średnia ze wszystkich ocen.

Apple uzyskało 69,7 punktów. Dla porównania, firma Huawei otrzymała 72,5 punktu. Według respondentów, druga z wymienionych marek znacznie bardziej „wyróżnia się z tłumu”.

Trudno powiedzieć czy wyniki ankiety oddają nastroje całego społeczeństwa, ale lepsze wyniki Huaweia i Nokii powinny zainteresować przedstawicieli Apple. Z drugiej strony, podczas ostatniej telekonferencji dla inwestorów ogłoszono, że przychody z rynku chińskiego wzrosły rok do roku o około 20%.

Źródło: 9to5mac