Fani mobilnej fotografii i upiększania zdjęć z pewnością znają aplikację Prisma, którą opisywałem na blogu niemal dwa lata temu. Program ten, wykorzystując specjalne algorytmy, tworzy obrazy niczym prawdziwi artyści. Podobne funkcje, ale ograniczone do monochromatycznych form graficznych oferuje aplikacja Inkwork, która obecnie dostępna jest za darmo.

Big 9bcd60b7 8727 41ba 9aa3 aaa0c7552ba3

W Inkwork wystarczy wybrać zdjęcie lub obraz, wykadrować go i bawić się w przesuwanie kontrolek. Ta główna oferuje piętnaście różnych efektów wraz z ich wariacjami. W sumie do dyspozycji użytkownika jest ich kilkadziesiąt. Każdy z piętnastu styli oznaczony jest jedną literą od jego nazwy (np. „C” dla „Comic Style”).

Użytkownik może zmienić także kolory tła i wirtualnego tuszu, którym rysowane są te nowe cyfrowe dzieła sztuki. Gotowe dzieło można zapisać w galerii iPhone'a czy iPada lub zamówić od razu jego cyfrowy wydruk (oczywiście za opłatą).

Efekty uzyskane w Inkwork są naprawdę ciekawe. Jeśli bawią Was tego typu aplikacje, to warto skorzystać z okazji i pobrać Inkwork za darmo.