Zdaniem telewizji BBC pracownicy salonów firmowych i autoryzowanych punktów serwisowych odmawiają wymiany baterii w iPhone'ach w obniżonej cenie powołując się przy tym na specjalną klauzulę w warunkach świadczenia usług.

Wspomniana klauzula mowić ma, że aby dokonać wymiany baterii w niższej cenie, iPhone nie może być uszkodzony. Wszelkie inne uszkodzenia tego urządzenia muszą zostać najpierw usunięte, zanim przystąpi się do wymiany wspomnianego elementu. Podobne przypadki odmowy wymiany baterii po obniżonej cenie zgłaszają także czytelnicy serwisu 9To5Mac.

Zdaniem BBC taka klauzula nie istnieje. Nie pojawia się ona w warunkach świadczenia usług gwarancyjnych, a jedynie na stronie wsparcia technicznego.

W przypadku uszkodzeń przedniego panelu czy ekranu, próba wymiana baterii może jeszcze bardziej go uszkodzić, co pozwoliłoby użytkownikowi żądać wymiany i to za darmo także i jego. Nie dziwi mnie więc to, że Apple wymaga, by urządzenie było wolne od tego typu uszkodzeń.

BBC wspomina jednak także o przypadkach, w których Apple odmówiło wymiany baterii ze względu na właśnie tego typu uszkodzenia, po czym użytkownicy z powodzeniem wymienili wspomniany element w nieautoryzowanym punkcie serwisowym. To z kolei sugerować może, że wspomniany wymóg może być nadużywany przez serwisantów Apple.

Źródło: BBC

Grafika: iFixt