Nokia, która dwa lat temu kupiła Withings, czyli producenta popularnych akcesoriów zdrowotnych oraz fitness dla smartfonów, sprzeda cały dział zajmujący się tymi produktami. Wszystko prawdopodobnie „zostanie w rodzinie”, gdyż kupującym jest Eric Carreel - jeden z założycieli Withings właśnie.

O tym, że Nokia może sprzedać ten dział mówiło się już od kilku miesięcy, kiedy to światło dzienne ujrzała treść listu CSO firmy Kathriny Buvac. Stwierdziła w nim ona, że firma nie widzi możliwości, by dział ten był w stanie stać się ważną częścią Nokii.

Przejęciem działu produktów fitness i akcesoriów zdrowotnych, czyli tego czym stała się firma Withings, zainteresowane były m.in. Samsung i Nest. Ostatecznie jednak dawne Withings wróci do jednego ze swych założycieli, a sama sprzedaż ma być sfinalizowana w bieżącym kwartale.

Interesujące jest to, jak potoczą się dalsze losy dawnego Withings i czy Carreel zamierza kontynuować produkcję popularnych akcesoriów, takich jak wagi, ciśnieniomierze czy zegarki fitness.

Źródło: Nokia