Rynek fintech charakteryzuje bardzo szybki rozwój. Pojawiają się na nim nowe firmy, które umożliwiają między innymi zerwanie z „tradycyjnymi systemami bankowymi” lub wprowadzają ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest pomysł firmy Curve 1.

Jest to brytyjskie przedsiębiorstwo, którego założyciele chcieli pozbyć się wielu kart płatniczych ze swoich portfeli. Postanowili oni stworzyć produkt umożliwiający rozwiązanie tego problemu.

Do aplikacji mobilnej można dodać kilka swoich kart - zarówno kredytowych jak i debetowych - a następnie korzystać z nich dzięki karcie wydanej przez Curve. Jeżeli będziemy chcieli, żeby środki zostały pobrane z innego konta to wystarczy wejść do programu, wybrać odpowiednią kartę - z wcześniej dodanych - i zapłacić otrzymaną kartą MasterCard Debit. Ciekawie wygląda opcja dzięki, której możemy zmienić kartę, z której zostały pobrane środki i wskazać inną. Wtedy nastąpi korekta.

Wyrobienie karty jest darmowe. Można wybrać też opcję z opłatą 50 funtów. Wtedy klient otrzyma specjalne etui, wyższe stawki cashback oraz dodatkowych sprzedawców u których można zdobywać punkty. Standardowo cashback wynosi 1,5% lub 2,5% (w przypadku karty Black 3%-5%). Lista wspieranych sprzedawców.

Korzystanie z usługi jest darmowe o ile płacimy w takiej walucie jaką przypisaliśmy do dodanej karty. Przykładowo jeżeli dołożyliśmy kartę z ING i ustawiliśmy do niej złotówki to płatności w Polsce są za darmo. Jeżeli zapłacimy nią we Francji to wtedy Curve doliczy 1%. Natomiast jeżeli we Francji zapłacimy kartą dodaną w Euro to transakcje będą darmowe. Łącznie wspieranych jest 25 walut oraz karta Visa i Mastercard.

Dodatkowo z poziomy aplikacji mamy dostęp do wszystkich swoich wydatków. Każda transakcja jest przypisana do odpowiedniej kategorii oraz można do niej dołączyć paragon. Po dokonaniu płatności, potwierdzenie zostaje również wysłane na naszego maila.

Warto zwrócić uwagę, że użytkownicy Curve są chronieni poprzez Mastercard Chargeback.

Opłaty:

Limity miesięczne w funtach (lub równowartość w danej walucie):

Płatności kartą Wypłaty z bankomatu(*) Przelewy Dostarczenie karty
5000 200 (powyżej 200 opłata 2%) bez limitów za darmo

(*) jeżeli dokonamy wypłaty w innej walucie, wtedy doliczona zostanie opłata dwóch funtów

Ciekawostką jest, że im więcej korzysta się z usługi Curve tym można mieć wyższe limity. Dodatkowo można wysłać prośbę do pracowników o ich zwiększenie.

Osoby, które podczas zakładania konta wpiszą w odpowiednie pole kod AHM1C, otrzymają pięć funtów (ja również dostanę taką samą kwotę).

Dostaję wiele pytań. Na kartę Curve nie przelewa się żadnych środków. Fundusze są dalej na kontach w bankach. Karta jest jakby „pośrednikiem”.

Informacje związane z wyrobieniem i wysyłką karty