Najnowsze informacje sugerują, że w przyszłym roku Apple może zamknąć sklep iTunes Music.

Digital Music News opublikował informację z której wynika, że 31 marca 2019 roku sklep iTunes Music ma zostać oficjalnie zamknięty. Podobno użytkownicy będą o tym fakcie wcześniej poinformowani. Oczywiście osoby, które do tego czasu kupią jakiś album, piosenkę będą mogły z nich dalej korzystać.

Nic dziwnego, że Apple rozważa opcję zamknięcia sklepu, który został uruchomiony 28 kwietnia 2003 roku. Tym ruchem gigant z Cupertino chce również nakłonić kolejnych użytkowników, żeby zaczęli korzystać z Apple Music.

Ostatnio poinformowano, że ponad 40 milionów użytkowników regularnie płaci za dostęp do usługi, a około 8 milionów ludzi używa aktualnie wersji próbnej. W związku z tym można założyć, że w kolejnych miesiącach liczba osób płacących za dostęp do biblioteki Apple znowu wzrośnie.

Miesiąc temu wytwórnie muzyczne zostały poinformowane, że Apple przestało przyjmować do swojego sklepu albumu muzyczne rozbudowane o dodatkowe materiały multimedialne, czyli tzw. albumy iTunes LP.

Źródło: NZHerald


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.