Najnowsze informacje sugerują, że w przyszłym roku Apple może zamknąć sklep iTunes Music.

Digital Music News opublikował informację z której wynika, że 31 marca 2019 roku sklep iTunes Music ma zostać oficjalnie zamknięty. Podobno użytkownicy będą o tym fakcie wcześniej poinformowani. Oczywiście osoby, które do tego czasu kupią jakiś album, piosenkę będą mogły z nich dalej korzystać.

Nic dziwnego, że Apple rozważa opcję zamknięcia sklepu, który został uruchomiony 28 kwietnia 2003 roku. Tym ruchem gigant z Cupertino chce również nakłonić kolejnych użytkowników, żeby zaczęli korzystać z Apple Music.

Ostatnio poinformowano, że ponad 40 milionów użytkowników regularnie płaci za dostęp do usługi, a około 8 milionów ludzi używa aktualnie wersji próbnej. W związku z tym można założyć, że w kolejnych miesiącach liczba osób płacących za dostęp do biblioteki Apple znowu wzrośnie.

Miesiąc temu wytwórnie muzyczne zostały poinformowane, że Apple przestało przyjmować do swojego sklepu albumu muzyczne rozbudowane o dodatkowe materiały multimedialne, czyli tzw. albumy iTunes LP.

Źródło: NZHerald


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019