Szwedzka firma Ikea poinformowała, że wprowadza do swojej oferty głośniki z linii Eneby.

Urządzenia zostały zaprojektowane w stylu skandynawskim. Sprzęty można umieścić na stole, powiesić na ścianie lub nałożyć je na specjalne stojaki. Klient może wybrać jeden z dwóch rozmiarów - 8 calowy lub 12 calowy głośnik. Mniejsze urządzenie jest kompatybilne z zewnętrzną baterią oraz ma uchwyt ułatwiający jego przenoszenie.

Głośnik Eneby Ikea

Całość została wykonana z tworzywa sztucznego, na przedniej stronie urządzeń znajduje się „siatkowy” panel wykonany z poliestru, który można zdjąć oraz pokrętło służące do regulacji niskich i wysokich częstotliwości oraz głośności.

Głośnik Eneby Ikea

Dzięki 3,5 mm wejściu audio, które znajduje się z tyłu głośników można podpiąć zewnętrzne źródło dźwięku. Warto wspomnieć, że do jednego głośnika można podłączyć bezprzewodowo, aż osiem urządzeń, dzięki czemu osoby, które chciałby puścić swoją muzykę nie będą musiały odłączać sprzętu znajomego.

Głosnik Eneby Ikea

8-calowy głośnik wyceniono na 49 dolarów amerykańskich, natomiast 12-calowa wersja kosztuje 89 dolarów. Dodatkowo zainteresowane osoby mogą dokupić stojak w cenie 10 dolarów oraz przenośną baterią której cena wynosi 20 dolarów.

Na razie nie wiadomo kiedy głośniki będą dostępne w polskich sklepach.


Aktualizacja, 11 kwietnia, godzina 14.00

Z informacji uzyskanych od rzecznika firmy Ikea wynika, że głośniki mają pojawić się w polskich sklepach w sierpniu tego roku.

Źródło: Macrumors