Jak donosi Bloomberg, Apple pracuje nad kolejnymi modelami iPhone'ów, które wyposażone mają być w zakrzywione ekrany, a ich sterowanie odbywać się będzie za pomocą gestów. Mają to być funkcje, które wyróżnią iPhone'y na rynku smartfonów.

Sterowanie gestami polegać będzie na przesuwaniu palca nad ekranem bez konieczności jego dotykania. Pod uwagę brana będzie także odległość palca od urządzenia. Być może wywoływanie poszczególnych funkcji zależeć będzie między innymi od tej odległości. Rozwiązanie pojawi się na rynku najwcześniej za dwa lata.

Przyszłe modele smartfonów Apple wyposażone mają być także w zakrzywione do wewnątrz ekrany. „Wypukłe” fragmenty ekranu mają znajdować się przy górnej i dolnej krawędzi urządzenia. Podobnie jak kontrola za pomocą gestów, to rozwiązanie wdrożone zostanie do masowej produkcji najwcześniej za dwa lub trzy lata.

W raporcie wspomniano również o doniesieniach, które pojawiały się już wcześniej. W tym roku Apple zaprezentować ma trzy modele iPhone'ów. Dwa wyposażone w ekrany OLED o przekątnej 5,8 oraz 6,5 cala oraz jeden z dużym ekranem LCD.

Źródło: MacRumors za Bloomberg