W minionym miesiącu sporo emocji wśród graczy korzystających z iOS wzbudziły premiery mobilnych wersji dwóch popularnych sieciowych strzelanek - Fortnite i PUBG. Nie są to jednak jedyne godne uwagi gry, które pojawiły się ostatnio w App Store. Poniżej znajdziecie subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które miały swoją premierę w marcu.

Armello

Armello to cyfrowa planszówka, w której znajdziemy też kilka elementów zaczerpniętych z karcianek i gier RPG. Gracze wcielają się w niej w antropomorficzne zwierzęta, będące przedstawicielami klanów walczących między sobą o władzę nad tytułową krainą. Mimo iż świat Armello na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bajkowego, to jednak w rzeczywistości nie obce mu są przemoc, wojna i polityczne machinacje.

Pobierz Armello

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

Pierwsza część serii Baldur's Gate została wydana niemal dwadzieścia lat temu, jednak nadal cieszy się ona sporym powodzeniem wśród fanów gier cRPG, o czym świadczy chociażby fakt, iż niedawno doczekała się nowego oficjalnego dodatku. Siege of Dragonspear, bo taki tytuł nosi to rozszerzenie, rozgrywa się między wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej i drugiej części gry. Drużyna kierowana przez gracza musi tym razem zmierzyć się z nadciągającą z północy krucjatą, dowodzoną przez tajemniczą wojowniczkę znaną jako Lśniąca Pani. W wersji dla iOS dodatek ten został wydany jako oddzielna gra, jednak oferuje on możliwość zaimportowania postaci z innych odsłon serii.

Pobierz Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

Death Coming

Death Coming to ciekawa gra logiczna ociekająca czarnym humorem. Wcielamy się w niej w pomocnika posępnego żniwiarza, którego zadaniem jest zebranie możliwie jak największej liczby ludzkich dusz. By tego dokonać musimy aranżować różnego rodzaju śmiertelne wypadki, wykorzystując w tym celu elementy otoczenia. Gra pozostawia nam przy tym dużą swobodę w kwestii przechodzenia kolejnych etapów. Wiele zagadek można rozwiązać na kilka różnych sposobów, a kolejność, w jakiej będziemy do nich podchodzić, zależy tylko od nas.

Pobierz Death Coming

Read Only Memories: Type-M

Read Only Memories to przygodówka czerpiąca pełnymi garściami z gier, książek i filmów science fiction z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Jej akcja rozgrywa się w roku 2064 w futurystycznym mieście o nazwie Neo-San Francisco. Fabuła gry skupia się na obdarzonym świadomością robocie o imieniu Turing, który wraz z młodym dziennikarzem próbuje rozwikłać tajemnicę zaginięcia swojego stwórcy.

Pobierz Read Only Memories

PUBG Mobile

PUBG Mobile to mobilna wersja szalenie popularnej sieciowej strzelanki PlayerUnknown's Battlegrounds. Zasady gry są proste: na jednej planszy spotyka się razem setka graczy mających jeden cel - wyeliminować pozostałych 99. Od wersji na konsole i komputery różni się ona uproszczoną oprawą graficzną i szeregiem drobnych zmian, mających lepiej dostosować ją do obsługi za pomocą ekranu dotykowego. W odróżnieniu od swojego pierwowzoru jest to tytuł typu freemium, przez co znajdziemy tu nieco więcej mikropłatności.

Pobierz PUBG Mobile

Fortnite Battle Royale

Fortnite Battle Royale oferuje niemal identyczne zasady rozgrywki jak PUBG Mobile. Głównymi cechami odróżniającymi ten tytuł od wspomnianego wcześniej konkurenta jest oprawa graficzna (mniej realistyczna, bardziej komiksowa), możliwość stawiania budynków oraz nieco wyższe tempo akcji. Mobilne wcielenie Fortnite stanowi całkiem wierny port hitu znanego z konsol i komputerów, pozwalając nawet graczom korzystającym z iOS zmierzyć się z użytkownikami innych platform. Podobnie jak PUBG Mobile jest to gra dostępna za darmo i oferująca opcjonalne mikropłatności.

Pobierz Fortnite Battle Royale

Shadowgun Legends

Shadowgun Legends to nowa produkcja studia Madfinger Games, znanego przede wszystkim za sprawą serii Dead Trigger. Jest to nowoczesny FPS, wyraźnie inspirowany takimi produkcjami jak Destiny czy Warframe. Oprócz tradycyjnego dla gatunku biegania i strzelania do wszystkiego co się rusza znajdziemy tu więc również system rozwoju postaci oraz pokaźną kolekcję różnego rodzaju broni i elementów pancerza, dzięki którym możemy dostosować naszego bohatera do wybranego przez nas stylu gry. Shadowgun Legends oferuje zarówno tryb dla jednego gracza jak i kilka różnych wariantów trybu wieloosobowego.

Pobierz Fortnite Battle Royale

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w marcu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.