Każdy kto pracuje z dźwiękiem używa wielu narzędzi do analizy sygnału audio. Na rynku jest kilka tego typu aplikacji, jednak Spectre od programistów z Aurchitect Audio Software przykuł moją uwagę najbardziej. Jest to pakiet narzędzi, którego używa wielu specjalistów, jak choćby jeden z moich ulubionych, berliński inżynier Hannes Bieger.

Niezbędne narzędzia pomiarowe dla każdego profesjonalisty

Spectre jest wiodącym analizatorem dźwięku dla wielu urządzeń, działającym w czasie rzeczywistym. Pakiet wyposażony jest w 20 różnych mierników wielokanałowych i wielościeżkowych, takich jak: Level, Level History, VU, BBC, Spectrograph, Low End, High End, Oscilloscope, Waveform, Spectrogram, LU, LU History, Leq, Lissajous, Power Balance, Correlation, Numerical, Compare Spectra, Compare Phase, Coherence.

Spectre sprawia, że ​​pomiar jest niezwykle czytelny i pięknie prezentowany. Minimalistyczny interfejs jest bardzo estetyczny oraz pozbawiony wszelkich niepotrzebnych "ozdobników". Jak piszą twórcy - konstrukcja, szybkość, dokładność i niezawodność to kluczowe wartości, które były brane pod uwagę przy projektowaniu Spectre. Dzięki takiemu podejściu jest on jednym z najpotężniejszych analizatorów czasu rzeczywistego w całej branży. Każdy z mierników Spectre wyposażony jest w spersonalizowane opcje Meter i Trace, pozwalające budować wokół własnych prac środowiska pomiarowe. Spectre jest niewiarygodnie dokładny, a mierniki są bardzo szczegółowe i responsywne, zapewniając niesamowicie wyraźny obraz dźwięku.

Dla kogo Spectre?

Przede wszystkim skorzystają z niego inżynierowie i producenci muzyczni - od monitorowania relacji fazowych i szerokości stereo do ilościowego określania głośności wizualizacji częstotliwości miksów. Spectre zapewnia producentom i inżynierom prawdziwą i dokładną analizę ich dźwięku, pomagając przygotować miksy dla wszystkich środowisk odsłuchowych - streaming online, stereo, surround 5.1, stadiony itd. Spectre rewelacyjnie sprawdzi się też w radiu by zachować zgodność ze standardami branżowymi, zarówno tymi ogólnymi, jak i bardzo specyficznymi (EBU R-128 i ITU-R BS.1770). Kolejnymi grupami odbiorców będą kompozytorzy, realizatorzy dźwięku oraz wszyscy filmowcy czy specjaliści zajmujący się edycją wideo.

Jak wspomina firma Aurchitect Audio Software - niezależnie od tego, czy projektujemy efekty dźwiękowe do gier, czy aranżujemy pełną orkiestrę, Spectre pomaga wizualizować i kształtować dźwięki, zarówno muzyczne, jak i niemuzyczne. Dzięki niemu możemy ulepszyć atmosferę, którą tworzymy, poprzez zrozumienie nawet najdrobniejszych szczegółów dźwięku.

Cena: 79 $

Więcej informacji na stronie: www.spectre.aurchitect.com