Podczas trwającej właśnie w Chicago konferencji dla edukacji Apple zaprezentowało nowego iPada z ekranem o przekątnej 9,7" i wsparciem dla Apple Pencil (rozpoznawanie nacisku takie samo, jak w iPadzie Pro).

Nowy iPad wizualnie nie różni się specjalnie od poprzedniego modelu. Wyposażony jest w przycisk Home z TouchID, przednią kamerę HD FaceTime oraz tylną kamerę o rozdzielczości 8 megapikseli. W środku znalazł się procesor A10 Fusion. Urządzenie ma pracować na baterii około 10 godzin. Nowy iPad wspiera także rzeczywistość rozszerzoną, której Apple poświęciło sporo uwagi podczas dzisiejszej konferencji.

Wspomnieć też wypada, że urządzenie w podstawowej wersji (tylko WiFi) na amerykańskim rynku edukacyjnym oferowane ma być w cenie zaczynającej się od 299 dolarów (normalnie od 329 dolarów).

Wersja edukacyjna wspierać ma także funkcję „Shared iPad”, pozwalającą na korzystanie z jednego urządzenia przez wielu użytkowników.

Aktualizacja: W Polsce ceny nowego iPada zaczynają się od 1599 zł. Na obecną chwilę nie wiadomo ile zapłacą za niego polskie szkoły.

Źródło: The Verge