Zgodnie wcześniejszymi sugestiami, od dziś dostęp do usługi HBO GO możliwy jest na nowych zasadach.

Dzięki temu można wykupić dostęp do serwisu bez konieczności wiązania się długoterminowymi umowami z operatorami. Oznacza to, że możliwość korzystania z pełnych materiałów wideo w serwisie VOD, ma każdy kto uiści odpowiednią opłatę. Tak jak w przypadku między innymi Netflixa. Osoby, które chcą przeglądać materiały w serwisie, same zdecydują czy w danym miesiącu chcą płacić za dostęp czy zamierzają zrobić sobie przerwę na przykład przez trzy miesiące - tracąc w tym okresie szansę na oglądanie.

Klienci, którzy zarejestrują konto w HBO GO otrzymają 30-dniowy darmowy dostęp. Usługa została wyceniona na 29,90 zł miesięcznie. Z usługi można korzystać na smartfonie, smart tv, tablecie, Apple TV, konsoli, komputerze oraz na Chromecast.

Aby założyć konto należy wejść na stronę internetową, wybrać wypróbuj bezpłatnie, wpisać swoje dane - imię, nazwisko, e-mail oraz hasło - przejść dalej i podać informacje związane z kartą płatniczą (ewentualnie wpisać numer vouchera, który uprawnia do dodatkowego bezpłatnego dostępu do usługi). Należy pamiętać, że podanie danych związanych z kartą jest wymagane do ukończenia procesu rejestracji. Serwis nie pobierze żadnej opłaty (pierwsze koszty będą po upływie okresu próbnego).

Na razie za dostęp nie można płacić poprzez konto w AppStore.

Jeżeli ktoś będzie chciał zrezygnować z usługi, będzie musiał zalogować się do swojego konta oraz anulować subskrypcję. Oczywiście będzie mógł ją później przywrócić.

Warto przypomnieć, że z aplikacji HBO GO mogą korzystać użytkownicy Apple TV.

Oczywiście HBO GO będzie nadal dostępne na dotychczasowych zasadach. Osoby, które opłacają pakiety HBO, będą miały dalej dostęp do filmów oferowanych przez ten serwis.