Pisaliśmy już kilkukrotnie o możliwym wprowadzeniu przez Apple w drugim kwartale tego roku nowego, tańszego MacBooka Air. Serwis DigiTimes jeszcze bardziej rozpala spekulacje dotyczące możliwej premiery taniego laptopa.

Zdaniem tego serwisu, w czerwcu, prawdopodobnie w trakcie trwania konferencji dla programistów WWDC, Apple może wprowadzić do oferty specjalny nowy tani model MacBooka z ekranem 13,3 cala. Może to łączyć się ze wspomnianymi wcześniej prognozami dotyczącymi odświeżenia MacBooka Air. Nie wiadomo jednak do końca, czy w obu przypadkach chodzi o tę samą maszynę. Jeśli tak, to sugerować to może, że odświeżony MacBook Air wyposażony zostanie w ekran Retina, taki sam jak 13-calowe MacBooki Pro. Zdaniem DigiTitimes będzie on jednak trochę droższy od obecnie dostępnego w ofercie modelu, a jego cena zaczynać się ma od 999 dolarów USA.

NIe wiadomo, czy wciąż mowa jest o MacBooku Air, czy jednak nowy komputer będzie po prostu MacBookiem. W segmencie 12- i 13-calowych laptopów Apple panuje obecnie spory bałagan. Nie licząc MacBooka Air w ofercie dostępne są w tej samej cenie 1299 dolarów (w Polsce odpowiednio 6499 z) 12-calowy MacBook oraz 13-calowy podstawowy model MacBooka Pro ( o lepszej specyfikacji i konfiguracji).

Źródło: MacRumors za DigiTimes