W ubiegłym roku firma Tencent zapowiedziała mobilną wersję popularnej sieciowej strzelanki PlayerUnknown's Battlegrounds (która, swoją drogą, jest już dostępna w Chinach i zbiera całkiem pozytywne recenzje). Dziś okazało się, że jej główny konkurent - Fortnite Battle Royale - również doczeka się wersji dla iOS.

Big b8a033f1 951c 4479 a075 a032d3aa5dcc

Fortnite Battle Royale opiera się na niemal dokładnie tych samych zasadach, co PlayerUnknown's Battlegrounds. Gra toczy się na dużych, otwartych mapach, na których może jednocześnie spotkać się aż 100 graczy. Każdy z nich ma jedno proste zadanie: zostać ostatnim żywym zawodnikiem na planszy (gra oferuje też tryb drużynowy). Głównymi cechami odróżniającymi Fortnite od PUBG są możliwość stawiania budowli, oprawa graficzna (podczas gdy PUBG stawia na ponury realizm, Fortnite oferuje nieco bardziej „komiksowy" styl) oraz model dystrybucji. Fortnite Battle Royale jest grą typu freemium, pozwalającą na rozpoczęcie zabawy bez żadnych opłat, jednak oferującą graczom opcjonalne mikropłatności.

Co ciekawe, Fortnite Battle Royale dla iOS oferować będzie opcję rozgrywek międzyplatformowych, dzięki czemu użytkownicy iPhone'ów i iPadów będą mogli zmierzyć się w jednej grze z użytkownikami macOS, Windowsa, Xbox One i PS4, a w niedalekiej przyszłości również Androida (wersja dla tego systemu pojawi się w Google Play niedługo po premierze wersji dla iOS).

12 marca na oficjalnej stronie gry Fortnite Battle Royale ruszą zapisy do przedpremierowych testów gry. By wziąć w nich udział należy posiadać iPhone'a 6S/SE lub nowszego, iPada 4 Mini, iPada Pro, iPada Air 2 lub iPada z 2017 roku oraz zainstalowany system iOS 11. Jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie mobilna wersja Fortnite Battle Royale zostanie udostępniona szerszemu gronu odbiorców.

Źródło: Epic Games