Switch - malezyjski reseller Apple - postanowił pozbyć się zalegających w magazynie starszych już urządzeń powystawowych i sprzedać je w bardzo atrakcyjnej cenie. Ceny okazały się na tyle dobre, że chętnych było zdecydowanie więcej niż właściwych iPhone'ów, iPadów, iPodów Touch i komputerów Mac.

W sumie w cenie 50 dolarów dostępnych było dziesięć iPhone'ów 5s 16 GB. W cenie 77 dolarów można było kupić jednego iPada Air 2 WiFi 16 GB, z kolei za 128 dolarów MacBooka Air z SSD 64 GB z 2011 roku oraz 24-calowego iMaca (rok produkcji nie został podany) w cenie 255 dolarów. Dodatkowo w atrakcyjnych cenach dostępne były w ilości kilkunastu lub kilkudziesięciu sztuk iPody Touch, Apple TV, iPady mini i iPady Pro. W sumie, w ramach te wyprzedaży, dostępnych było mniej niż 200 urządzeń. Chętnych w kolejce zebrało się jednak około 11 tysięcy. Pierwsi zainteresowani zaczęli się w niej ustawiać 19 godzin przed otwarciem sklepu.

Reseller widząc co się dzieje zdecydował się opublikować na stronie internetowej informację nie tylko o cenie, ale i o ilości sztuk poszczególnych urządzenia objętych wyprzedażą. Nie zniechęciło to jednak kolejkowiczów. Ostatecznie, z powodów zagrożenia bezpieczeństwa, cała akcja została przełożona na późniejszy termin.

Źródła: The Verge, Soyacincau