Qualcomm poinformował, że pierwsze modele smartfonów obsługujące sieć 5G pojawią się już w przyszłym roku. Jednak nie będą to iPhone'y. Prawdopodobnie odpowiednie moduły będzie można znaleźć w telefonach koreańskich producentów - LG i Samsunga.

Podobno Apple testuje już technologię sieci 5G, jednak przyszłoroczne iPhone'y nie będą jej obsługiwać. Jest to spowodowane tym, że firma nie chce korzystać z modułów wyprodukowanych przez Qualcomma. W związku z tym gigant z Cupertino poczeka na dopracowaną technologię Intela, która ma się pojawić już za dwa lata.

Z najnowszych informacji wynika, że ogólnoświatowy dostęp do wspomnianej wyżej sieci będzie możliwy dopiero w 2021 roku. W Polsce 5G pojawi się rok wcześniej. Ciekawostką jest, że pierwsze laptopy z modemami 5G zadebiutują już w przyszłym roku.

Apple jest członkiem sojuszu Next Generation Mobile Networks i posiada kilka patentów związanych z technologią 5G. Stowarzyszenie ma na celu wprowadzanie innowacji w zakresie mobilnych sieci szerokopasmowych. W jego skład wchodzą producenci, operatorzy, dostawcy oraz instytucje badawcze.

Źródło: Notebookcheck