Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier, wśród których znaleźć można zarówno głośne, szumnie zapowiadane tytuły, jak i nieco bardziej niszowe, ale często naprawdę udane produkcje. Poniżej znajdziecie subiektywny przegląd najciekawszych gier, które pojawiły się w App Store w lutym 2018 roku.

Alto's Odyssey

Pierwsza część przygód snowboardzisty o imieniu Alto, zatytułowana Alto's Adventure, była świetnym przykładem tego, jak przyjemne mogą być tzw. casualowe gry, jeśli usuniemy z nich mikropłatności i inne mechanizmy typowe dla produkcji typu freemium. Jej kontynuacja, Alto's Odyssey, to po prostu kolejna solidna dawka odprężającej, zręcznościowej zabawy w tym samym stylu. Tym razem jednak główny bohater zamiast ośnieżonych górskich szczytów przemierza gorącą pustynię, zjeżdżając po piaszczystych wydmach, przeskakując rozpadliny i ślizgając się po wodzie.

Pobierz Alto's Odyssey

Final Fantasy XV Pocket Edition

Final Fantasy XV to najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier jRPG. W minionym miesiącu doczekała się ona „kieszonkowej" wersji, w którą można zagrać na smartfonach i tabletach z systemem iOS. Final Fantasy XV Pocket Edition pozwala nam zapoznać się z całym głównym wątkiem fabularnym gry oraz niektórymi zadaniami dodatkowymi. Jest ona przy tym znacznie prostsza i bardziej przystępna od konsolowego pierwowzoru (co dla niektórych może stanowić wadę, a dla innych zaletę). Charakterystyczną cechą tej wersji jest też bardzo uproszczona oprawa graficzna, w której realistyczne modele postaci zastąpiono karykaturami w stylu Chibi, przywodzącymi na myśl starsze odsłony serii.

Pobierz Final Fantasy XV Pocket Edition

Part Time UFO

Studio HAL Laboratory znane jest głównie za sprawą swoich gier na konsole firmy Nintendo (m.in. Kirby's Dream Land, EarthBound i Super Smash Bros.). Nie dziwi więc, że ich pierwsza gra dla iOS bardzo wyraźnie nawiązuje stylistyką do czasów świetności konsol 16-bitowych. W grze wcielamy się w pilota niewielkiego latającego talerza, który korzystając z wystrzeliwanego ze spodu pojazdu chwytaka stara się wykonywać różne zawody, od budowlańca, przez kucharza aż po nauczyciela wychowania fizycznego.

Pobierz Part Time UFO

Bring You Home

Bring You Home to sympatyczna gra przygodowo-logiczna, pozwalająca nam wcielić się w rolę kosmity, poszukującego swojego zaginionego zwierzaka. Zadaniem gracza jest układanie kilku dostępnych fragmentów każdej z plansz w taki sposób, by umożliwić naszemu bohaterowi bezpieczne przejście z jednego końca na drugi. Najczęściej jednak zanim wpadniemy na poprawne rozwiązanie łamigłówki przyjdzie nam kilkukrotnie oglądać różne konsekwencje niewłaściwego ułożenia elementów układanki. Gra została zaprojektowana tak, by mogli przy niej spędzać czas zarówno dorośli jak i nieco młodsi użytkownicy.

Pobierz Bring You Home)

Seul. (Alone): The entrée

Twórcy Seul. (Alone): The entrée określają tę grę mianem „filozoficznego thrillera z elementami horroru" i chociaż brzmi to trochę pretensjonalnie, to jednak całkiem nieźle opisuje z czym mamy tu do czynienia. Pod tym enigmatycznym tytułem kryje się gra tekstowa rzucająca nas bez żadnych wyjaśnień w pokręcony, surrealistyczny świat, pełen dziwnych miejsc, postaci i zdarzeń. To jedna z tych gier, w których każdy kolejny krok przynosi ze sobą więcej pytań niż odpowiedzi. W budowaniu specyficznego klimatu pomagają też niepokojąca ścieżka dźwiękowa i minimalistyczna oprawa graficzna, składająca się niemal w całości ze starych fotografii.

Pobierz Seul. (Alone)

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w lutym, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.